Galerie N výstava "Josef Divín - ZAHRADA"

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve
na výstavu

Josefa Divína - ZAHRADA

Výstava proběhne od 24. 2. do 17. 3. 2022 v prostorách univerzitní
Galerie N v Jablonci nad Nisou.

Zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 24. 2. 2022 v 17 hodin.

Kurátorkou výstavy je PhDr. Sylva Petrová

Výstava autorského skla a kreseb sklářského výtvarníka a pedagoga Josefa Divína (1982). Charakteristika jeho tvorby spočívá v natavování stříbrných folií na foukané žhavé sklo. Vytváří tak autorsky broušené objekty - nádoby, kterým však ubírá jejich funkčnost. Na jednotlivých tvarech lze vypozorovat vliv a inspiraci přírody a atmosférických jevů v krajině („ Dáme-li se vést přírodou, nemůžeme v ničem pochybit“ Marcus Tullius Cicero). Výstavu skla doplňuje na třicet nejnovějších kreseb krajin (2019-2021). Josef Divín pedagogicky působí na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí, kde je vedoucím oboru Design skla a světelných objektů.

Galerie N
Jehlářská 14/520